Blog > Komentarze do wpisu
Lidl jest... nie dla ELEK!

Samochody Nauki jazdy, czyli sławne na cały kraj eLki rozmnażają się jak grzyby po deszczu (dotyczy to głównie Ośrodków Szkolenia Kierowców). Wszelkiego rodzaju parkingi przy centrach handlowych to najlepsze miejsca aby nauczyć przyszłego kierowcę dobrze parkować.

Niestety część tychże firm, a raczej właścicieli danej hali w danym mieście, robią co mogą żeby eLki nie wjeżdżały im na parkingi.

W Dąbrowie Górniczej mamy Lidla.

Kierownictwo tejże placówki usługowej, stwierdziło widocznie, że sąsiedztwo WORD'u jest złe, bo wszystkie eLki z okręgu przyjeżdżają ćwiczyć na ich parkingu.

Aby uniemożliwić eLkom wjazd postawiono przy obu dojazdach znak przedstawiający samochód nauki jazdy w czerwonym kółku z przekreśleniem.

Zgodnie z Polskim Kodeksem Drogowym, ten znak jest tylko informacją, że zarządca terenu nie chce by wjeżdżały tu eLki i jako taki nie figuruje w spisie obecnie przestrzeganych znaków zakazu. Mówiąc prościej znak formalnie nie istnieje, a co za tym idzie nie może być podjęta przez władze jakakolwiek interwencja w stosunku do osoby łamiącej tenże "zakaz". Dlatego eLki, dopóki taki znak znajduje się przy wjeździe na teren supermarketu, będą dalej wjeżdżały, właściwie bezkarnie na tenże teren.

sobota, 04 września 2010, szaszlyk21

Polecane wpisy